loading

Show info

Moc

„Pre všetkých tých, ktorí tu nie sú, ale mali by byť.“

Ministri zahraničných vecí dvoch susedných krajín strednej Európy sa stretnú na neformálnej poľovačke v pohraničnom regióne. Po náhodnom výstrele ministra Bergra (Jan Kačer) zahynie mladý durič. Nakoľko je Berger horúcim kandidátom na post strategického komisára Únie pre vodu, médiá sa okamžite začnú o prípad zaujímať. Nedostatok vody v mestách Únie je veľkou medzinárodnou témou, definitívne rozhodnutie o vymenovaní komisára je blízko a jeho protikandidát chce privatizovať vodné zdroje v Únii. Tajné služby poveria agenta Steinera (Szabolcs Hajdu), aby sa pokúsil ututlať škandál. Netuší, kto strieľal, jeho úlohou je zabrániť medializácii. Pri návšteve miesta, kde sa nehoda stala, narazí na novinárku (Lucia Kašová), ktorá sa snaží získať informácie. Rodina mŕtveho chlapca sa chystá na pohreb, rodičia (Attila Mokos, Éva Bandor) a sestra Éva (Mária Zaujecová) sú zúfalí, cítia sa bezmocní, nevedia, kto zabil ich milovaného. Steiner zistí pravdu o strelcovi. Žiada nadriadeného, aby mu zaplatil za vyriešenie situácie, keďže vie, že je smrteľné chorý a chce sa postarať o rodinu. Dostáva príkaz nájsť a podplatiť niekoho, kto na seba vezme obvinenie z vraždy. Minister sa ťažko vyrovnáva s morálnou dilemou medzi nutkaním priznať sa k činu a možnými politickými dôsledkami, a uteká na svoju chatu v lese. To skomplikuje politickú situáciu a pritiahne ďalšiu pozornosť médií. Steiner si uvedomuje dôsledky možnej ministrovej rezignácie, a tak sa rozhodne prevziať v celej situácii aktívnejšiu úlohu.

Aký je skutočný príbeh a kto sú jeho protagonisti? Je pravda skrytá v udalostiach alebo v ich dôsledkoch?

 

hrajú:

Szabolcs Hajdu, Jan Kačer, Mihály Kormos, Attila Mokos, Éva Bandor,Mária Zaujecová, Lucia Kašová, Ingrid Timková, Roman Polák, Miroslav Krobot, István Olasz, Peter Oszlík, Jana Oľhová, Lajos Vörös, László Katona, Annamária Láng, Eszter Bánfalvi, Milan Vojtela a ďalší. 

réžia:

Mátyás Prikler

scenár:

Marek Leščák, Mátyás Prikler

kamera: Gergely Pálos
strih: Matej Beneš
zvuk: Dušan Kozák, Tobiáš Potočný
hudba: Zsófia Tallér
kostýmy: Erika Gadus
scénografia: Michal Lošonský, Anna Nyitrai
vedúca výroby: Dominika Zelinková
line producentky: Dominika Fáberová, Zuzana Jankovičová

koproducenti:

Viktória Petrányi, Balázs Zachar, Petr Oukropec, Pavel Strnad

producenti:

Zora Jaurová, Mátyás Prikler

výroba:

MPhilms

koprodukcia:

Proton Cinema, RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska, Negativ

koprodukčné trhy a fóra:  Holland Film Meeting 2015, Les Arcs: Coproduction Village 2015, Pitch & Feedback - KVIFF 2017, Works in Progress, Febiofest IFCF 2021

 

S finančnou podporou: